Abu Garcia Devil Spin – test

Po ostatnim teście wędziska karpiowego C1 firmy Prologic tym razem  nadszedł czas na wędzisko do spinningu. Mamy jesień, pogoda za oknem sprzyja jeszcze przebywaniu nad wodą a więc jest jeszcze szansa na złowienie szczupaka, sandacza czy okonia. Dlatego też warto przyjrzeć się sprzętowi dostępnemu na rynku. Dzisiaj wędzisko Abu Garcia Devil 2.40 m., 10-30 gram.

Wędziska Abu Garcia Devil pojawiły się na rynku w 2011 roku, a więc już jakiś czas temu. Producent w modelu Devil daje szeroką gamę produktów: od wędziska DEVIL 562UL 2/10 Spin 1.70 m. 2-10 g. do ROD DEVIL 1002H 40/80 DL Spin 3.00m 40-80 g. Śmiało mogę powiedzieć, że testowany przeze mnie model jest modelem pośrednim.

Prezentowana przeze mnie wędka wykonana jest z kompozytu węglowego, waży 165 gramów, a po złożeniu ma długość 124 cm. Zdaniem producenta zastosowanie tych stopów pozwala na hol dużych ryb i przeciążenia pomimo niskiej wagi.

Przejdę teraz do przelotek. W ww. modelu zastosowano rozwiązanie z przelotkami typu TS, które pozwolą na stosowanie plecionki, która nie powinna podczas wędkowania w żaden sposób ich uszkadzać. Przelotka pierwsza ma średnicę 18 mm, natomiast przelotka szczytowa 4mm. Łącznie wędzisko posiada 6 przelotek. Przelotki zamontowane są równo i nie widać tutaj oznak „masówki”. Ponadto nie zaobserwowałem żadnych nadlewek lakieru, które niekiedy zdarzają się w tego typu wędziskach.  W modelu Devil zastosowano tradycyjny uchwyt kołowrotka, a rękojeść zakończona jest miękkim korkiem. Brakuje mi w tym modelu uchwytu do zaczepiania przynęty i to rzutuje w jakimś stopniu na ocenę wędki.

Reasumując. Przede wszystkim do tej wędki trzeba się przyzwyczaić. Nie zajmuje to jednak dużo czasu, kilka rzutów i jesteśmy już z nią oswojeni.  Połowimy nią zarówno plecionką (wyczuwalność pobić będzie lepsza) jak i żyłką (rzuty będą dalsze). Polecałbym jednak ten kijek szczególnie przy połowach z łodzi, przede wszystkim ze względu na długość. Jest to podstawowy kijek szczupakowy o średniej, który wydaje się solidny.  Na koniec jeszcze cena, która myślę jest optymalna jak na kij tej klasy – około 120 zł. Także jeśli szukacie wędziska w podobnej cenie o podobnych parametrach to z czystym sumieniem mogę go polecić.

Producent zastosował przelotki typu TS

W tym modelu zastosowano klasyczny uchwyt kołowrotkaPozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*