Fińskie przynęty Wake Fishing

Sezon na grube drapieżniki rozpoczął się jakiś czas temu. Kilka dni temu spinningiści ruszyli w poszukiwaniu sandaczy, a za miesiąc zacznie się sumowa wyżerka.  Co jednak łączy fińskie wabiki Wake Fishing i drapieżniki? To, że dzięki szerokiej gamie przynęt oferowanych przez tego producenta jesteście w stanie dopasować wybrany model pod konkretną rybę.  Wśród produktów dostępnych na naszym rynku znajdują się w głównej mierze przynęty gumowe, ale znajdą się także propozycje dla zwolenników przynęt twardych. Co wyróżnia te przynęty na tle konkurencji? Przede wszystkim nowatorski design i innowatorskie rozwiązania niespotykane w innych przynętach. Cała oferta składa się z kilku modeli charakteryzujących się odmiennymi parametrami.

img_7300 img_7301

 

JigWobbler – bez wątpienia jest to najbardziej charakterystyczna przynęta w ofercie Wake’a. Ten na pierwszy rzut oka chaotycznie wyglądający wobler to jedna z niewielu tego typu konstrukcji nadających się do łowienia w opadzie. Wobler składa się zasadniczo z dwóch części: jedną z nich stanowi ołowiane obciążenie , a drugą sam korpus przynęty dodatkowo uatrakcyjniony grzechotką. Przynęty te stworzone zostały przede wszystkim do łowienia sandaczy i okoni z przydennych stref łowiska. Duża masa pozwala na bardzo agresywne łowienie z opadu,  ciągnięcie po dnie czy też trollingowanie (największymi modelami). Gama JigWobblerów obejmuje kilkadziesiąt modeli w wielkościach od 5 do 15 centymetrów. Mniejsze przynęty dedykowane są do łowienia okoni i pstrągów, z kolei największy stworzony jest do wyciągania drapieżników z największych głębin lokalnych łowisk oraz mórz i oceanów.

img_5798

img_3813 img_3814

Przynęty Jigwobbler do nabycia w naszym sklepie: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/12845-jigwobbler-wake.html

Soft Spoon – Jest to połączenie jednej z pierwszych przynęt spinningowych, które ujrzały światło dziennie – wahadłówek. Jednak nie jest to tradycyjna wahadłówka, ponieważ składa się z gumowej skórki którą zbroi się w specjalny systemik dołączony do zestawu. Przynęta ta idealnie sprawdza się przy obławianiu płytszych miejsc. Cechuje ją bardzo chaotyczna praca. Prowadzić ją można na wiele sposobów – wykazując się wędkarską inwencją twórczą uzyskać można zupełnie inną pracę. Cechuje ją bardzo wolny opad z jednoczesnym kolebaniem się na boki. Przy odpowiedniej synchronizacji szybszego zwijania i agresywniejszych szarpnięć przynęta potrafi wyskakiwać z wody jak uciekająca rybka – jest to znakomita metoda na drapieżniki z płytkiej wody! Softspoon występuje w dwóch wielkościach 10 oraz 15cm i wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki swojej masie osiąga znakomite odległości rzutowe.

img_3762

Przynęty Soft Spoon do nabycia w naszym sklepie:http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/12861-soft-spoon-wake.html

 

Flee – to grupa przynęt do zadań specjalnych. Ich przemyślana konstrukcja umożliwia modyfikację zbrojenia w taki sposób, aby unikać zaczepów podwodnych. W tym celu wystarczy przełożyć kotwicę na grzbiet przynęty uzyskując praktycznie bezzaczepową gumę. Masywny brzuszek przynęty skrywający jednocześnie całe obciążenie nadaje jej genialną pracę w opadzie – potrafi wykonywać obroty wokół własnej osi. Uzupełnieniem całej konstrukcji jest twisterowy ogon pracujący podczas wolnego prowadzenia. Przynęta ta jest znakomitą propozycją dla początkujących wędkarzy, ponieważ wyniki przynosi nawet jednostajne zwijanie. Dodatkowym atutem jest to, że wykorzystać można ją nawet w wędkarstwie podlodowym czy jigując wertykalnie!

img_8274

Przynęty Flee do nabycia w naszym sklepie: http://www.wedkarski.com/12862-flee-wake.html

 

Hanko Gummi – przynęta dedykowana dla fanów łowienia grubych mamusiek! Guma ta mierząca 25centymetrów ważąca 120g cechuje się mięsistym korpusem zakończonym dużym kopytem, które powoduje w wodzie mnóstwo zamieszania. Jest to bardzo dobra przynęta do obławiania płytkich miejscówek – dzięki swojej przemyślanej konstrukcji świetnie współpracuje z różnego typu systemikami do zbrojenia dużych przynęt. Równomierny rozkład masy powoduje, że przynęta pracuje regularnie (nie kręci się wokół własnej osi) nawet bez dodatkowego obciążenia. Do dyspozycji wędkarzy dostępne jest aż osiem wersji kolorystycznych!

img_8284 img_8286

Przynęty Hanko Gummi do nabycia w naszym sklepie: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/12864-hanko-gummi-wake.html

 

Pelagear – przynęta imitująca żyjątka morskie(śledzie i stynki) oraz drobne ryby słodkowodne np. ukleja. Ma klasyczny kształt jaskółki i pozbawiona jest pracy własnej. Ogonek zakończony jest naturalnym, płaskim ogonem. Gumy te świetnie sprawdzają się podczas łowienia metodą vertical, jigowania w toni oraz łowienia morskiego.

 

img_8278 img_8277 img_8281

 

Przynęty Pelagear do nabycia w naszym sklepie: http://www.wedkarski.com/12863-pelagear-wake.html

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*