Wędziska Black Savage – Savage Gear

Od jakiegoś czasu każdy z wędkarzy widzi na stojakach sklepowych czarne, matowe wędki marki Savage Gear, a dokładniej serię Black Savage.

 

Ta szeroko rozwinięta rodzina wędzisk sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Blanki stworzone z wysoko modułowego włókna węglowego,polakierowane czarną matową farbą, uzbrojone w lekkie przelotki CC SiN (wysokiej jakości produkt marki Savage Gear). Gripy z trwałej pianki EVA w czarno-szarym kamuflażu, są bardzo estetycznym uzupełnieniem całości. W swoim arsenale posiadam 3 wędki z tej serii.

Black Savage Spin 2-7g. 198cm– Idealna propozycja do łowienia na główkę jiggową lub woblerami. Ten kij zawsze jest ze mną podczas uganiania się za pstrągami. Blank o akcji medium, składający się z dwóch sekcji, świetnie przekazuję to się dzieję z przynętą, a głębokie niweluję nagłe skoki, młynki i doskonale pomaga nam w wyholowaniu walecznych ryb.

dsc0408600000000 untitled-2-1

Black Savage Dropshot 5-18g 233cm– Niepozorny kij, którego sama nazwa zdradza metodę do jakiej jest stworzony, ale czy to znaczy że nadaję się tylko do metody DS? Według mnie nie, używam jej również podczas łowienia główką jiggową, bocznego troka, texas rig czy carolina. Szybki blank spokojnie nam na to pozwala, a wklejana szczytówka jest na tyle sztywna że komfortowo pozwala mi podbijać przynętami o masie około 15g. Z tym kijem nie rozstaję się podczas wypraw na letnie okonie, co oznacza częste przyłowy w postaci szczupaków, z którymi również bez problemów sobie radzi. Największą złowioną na niego rybą był silny metrowy szczupak, który momentami wyginał blank o 180 stopni, co udowodniło mi moc którą gwarantuję producent.

p1050685 p1050671

Black Savage Jerk >100g. 198cm– Wędka castingowa, przeznaczona do ciężkiego łowienia.Akcja Fast jest tu nie przypadkowa, ponieważ do prowadzenia dużych przynęt lub do jerkowania potrzebny nam będzie właśnie sztywny mocny blank. Wędka, która wędruje ze mną na szczupaki, niezależnie czy wędkuję z brzegu czy z łodzi, ponieważ można nią wykonywać naprawdę dalekie rzuty. Wielu wędkarzy powie że to ,,kij od miotły’’, ale tu się nie mogę zgodzić, ponieważ podczas holu dużego szczupaka bardzo ładnie zaczyna pracować i amortyzować szybkie odjazdy ryb. Gorąco namawiam żeby każdy kochający szczupaki spróbował poszukać ich dużymi przynętami, z tym kijem w dłoni.

 

Seria Black Savage to naprawdę wiele wędzisk w rozsądnej cenie, na które nie można narzekać. Ja w nie wierzę i z niecierpliwością czekam na kolejny kij, a będzie nim Black Savage Spin 20-60g. o długości 251cm. Jestem pewny że pomoże mi w złowieniu pięknych sandaczy.

p1050493 p1050570

 

Kup już teraz –> http://www.wedkarski.com/wedki/12794-wedka-black-savage-spin-savagear.html

Kup już teraz –> http://www.wedkarski.com/wedki-spinningowe/13758-wedka-black-savage-trigger-savagear.html

Pozdrawiam, Sebastian Rzytki

 

Komentarze

  1. Hej Seba.
    Jestem posiadaczem sześciu wędek savage w tym trzy z serii Black S.
    Ostatnim moim zakupem jest kij który posiadasz Black Savage Jerk >100g. Właśnie w sprawie tego zestawu chciałbym się czegoś dowiedzieć. Ze względu na to, że operujesz już jakiś czas tym kijem, chciałbym zapytać jakiego używasz do niego multiplikatora? Zaczynam zabawę z castingiem więc prosiłbym o porady odnośnie kołowrotka. Czy trzeba wydawać na drogie kołowrotki żeby wytrzymały przynęty do 100g?? Interesuje mnie kwota do 400zł.
    Pozdrawiam

  2. Witaj Pawle! Sebastian poleca model Okuma Komodo SS – cechuje go mocna konstrukcja, która do takich dużych przynęt jest nieodzownym elementem każdego multiplikatora. Komodo jest konstrukcją na tyle uniwersalną, że radzi sobie również z mniejszymi przynętami!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*