Aplikacja mobilna dla wędkarzy

Aplikacja mobilna – Pomocnik Wędkarza – powróciła w zupełnie nowej odsłonie. Po wielu miesiącach doczekaliśmy się aktualizacji, która w stosunku do poprzedniej wersji zaskakuje swoim nowoczesnym wyglądem, lepszą  funkcjonalnością i intuicyjną nawigacją – do pobrania za darmo w sklepie Google Play.

Pierwszą pozytywną zmianą jest Strona Główna, czysta, przejrzysta i czytelna – wszystkie kategorie ujęte w  skróconej i przyjaznej formie pozwalają na łatwe przejście do danej sekcji. Ciekawą opcją jest możliwość spersonalizowania działów,  możemy zadecydować, które mają wyświetlać się na pierwszym miejscu.

Dział Artykułów pełen rozmaitych treści, z dużą dawką dziennych informacji, pozwala zapoznać się z nowinkami, wyprawami innych wędkarzy, poradami oraz wieloma wiadomościami z najlepszych serwisów wędkarskich. W porównaniu do poprzedniej wersji, mamy okazję przeczytać artykuł w całości bez przechodzenia do zewnętrznej przeglądarki. Udogodnieniem stało się poruszanie między kategoriami, które teraz znajduje się na górnym pasku, natomiast przeszukiwanie listy artykułów jest czytelne, zachęcające, w nowoczesnym kafelkowym stylu.

Kalendarz Brań, czyli pogoda i brania w jednym miejscu. Wprowadzona zmiana to następne dobre posunięcie względem praktyczności aplikacji. Aplikacja oferuje nam wgląd do długoterminowej prognozy pogody, jakości brań, fazy księżyca czy pomniejszych parametrów mających wpływ na wędkowanie. Do dyspozycji mamy możliwość ustawienia miasta dla którego będą pobierane dane lub możemy pozwolić, aby lokalizator GPS wybrał obszar, na którym się znajdujemy. Na ekran naszego urządzenia możemy wstawić widget – miniaturową wersję kalendarza brań z kluczowymi elementami na dzień dzisiejszy.

To nie wszystko co oferuje nam Kalendarz Brań – pod ikonką dzwoneczka znajduje się obsługa powiadomień. Domyślnie są one wyłączone. Nowością jest możliwość wyboru dni, w których ma pojawić się notyfikacja informująca nas o braniach na dzień następny. W najnowszej wersji możemy też sami ustalić, o której godzinie będzie wyświetlać się powiadomienie. Automatycznie zaznaczone są dwie opcje, sygnalizujące nas o braniach dobrych bądź bardzo dobrych – mamy oczywiście możliwość zmiany tego i wyboru wszystkich dostępnych jakości brań.

Ulepszoną funkcjonalnością w aplikacji jest Dziennik Połowów – od tej pory wszystkie dane zapisywane są na serwerze, umożliwia to dostęp do naszych wpisów z wielu urządzeń jednocześnie,  nie musimy się również martwić o utratę danych np. przy zmianie telefonu. Podczas rejestrowania wyprawy możemy wybrać łowisko z listy lub wprowadzić swoją nazwę. Usprawniona została także galeria zdjęć – w tej wersji możemy wrzucać nieograniczoną liczbę fotografii do wypraw i ryb. Przeglądając wpis, ukazuje się nam estetyczny design z czytelną ikonografią. „Twój rekord” – etykietka, która po zapisaniu nowej ryby – wybranej z listy dostępnych – pokazuje się w atlasie ryb danego gatunku.

Wymiary i okresy ochronne zostały dołączone do Atlasu Ryb, mała zmiana, która punktuje swoją wygodą w codziennym użytkowaniu. W jednym miejscu mamy zatem wszystkie najważniejsze informacje – podręczna encyklopedia zawiera 72 gatunki ryb występujące w Polskich rzekach, jeziorach oraz morzu Bałtyckim, wraz z ich zdjęciami, wymiarem, masą i szczegółowym opisem (cechy charakterystyczne, rozród, odżywianie) – stanowi to solidną wiedzę teoretyczną.

Łowiska to dział, który przenosi nas na mapę z najciekawszymi akwenami w Polsce do połowu ryb oraz wyznaczy do nich trasy za pomocą mapy Google. Możemy spostrzec trzy rodzaje znaczników: wskazujący nasze położenie (pomarańczowy), łowiska (czerwony) oraz sklepy Wedkarski.com (zielony). Nowością jest sekcja Łowisk w okolicy na Stronie Głównej, która wyświetla trzy najbliższe miejsca do wędkowania od naszej lokalizacji.

W dziale PZW zawarte zostały regulaminy dla okręgów czy amatorskiego połowu ryb na aktualny rok kalendarzowy. Pod herbami województw kryją się okręgi, do których przynależą koła z danego województwa, zatem w ciekawy i łatwy sposób możemy wyszukać dane kontaktowe koła oraz okręgu PZW. Dla początkujących wędkarzy zakładka Opłaty PZW będzie stanowiła vademecum w celu założenia karty wędkarskiej, legitymacji członkowskiej czy wykupienia składek na bieżący rok. Dodatkowo, od tej pory wszystkie aktualności Polskiego Związku Wędkarskiego również znajdziemy w tym dziale.

Firma Dragon współpracująca z Pomocnikiem Wędkarza otrzymała swoją indywidualną kategorię, w której prezentuje przydatne filmy wędkarskie m.in. o własnych produktach, poradach dla wędkarzy czy gumach V-Lures. W przejrzystej formie kafelków  przedstawiona została nam lista sklepów, gdzie możemy nabyć sprzęt tego producenta, a jeżeli będzie istniała potrzeba, możemy skontaktować się z jednym z konsultantów tej marki w szybki sposób. Oczywiście nie zabrakło też najnowszych wiadomości od Dragona, które na bieżąco pojawiają się w naszej aplikacji.

Poszukując profesjonalnych gadżetów i produktów wędkarskich możemy zajrzeć do działu Promocji. Znajdziemy tam mnóstwo artykułów renomowanych firm w okazjonalnych cenach – ukazane w formie kafelków, co pozwala w łatwy sposób znaleźć interesujący nas produkt.

Węzły wędkarskie zostały szczegółowo opisane krok po kroku, wspomagane ilustracjami, do których w każdej chwili możemy wrócić, aby upewnić się, czy dobrze wykonujemy nasz węzeł. Na liście znajdują się popularne węzły, znane ze swej wytrzymałości i praktyczności.

Gorąco polecam zarówno nowym wędkarzom jak i weteranom na korzystanie z najświeższej odsłony Pomocnika Wędkarza. Na koniec warto przypomnieć, że aplikacja jest i będzie zawsze za darmo. Udanych połowów!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*