Expander pellet

zdj-tytulowe

Pellet typu expander zawitał na polskim rynku już kilka lat temu. Różni się on od standardowych pelletów tym, że unosi się na powierzchni wody. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Kiedy warto go zastosować i jak odpowiednio powinniśmy go przygotować? Odpowiedź na te, jak inne pytania znajdziecie poniżej.

1
Co to takiego expander pellet?
Jest to jeden z rodzajów pelletu, który różni się tym, że pływa po powierzchni. Tak naprawdę możemy z powodzeniem stosować go w 2 sytuacjach.

  • Bez wcześniejszego przygotowania do łowienia, czy też nęcenia karpi z powierzchni
  • Jako przynętę haczykową, po wcześniejszym, odpowiednim przygotowaniu2

Jak przygotować go jako przynętę haczykową?
Do odpowiedniego przygotowania większej części spośród expanderów potrzebna nam jest specjalna pompka bądź pudełko próżniowe. Aby go przygotować potrzebujemy zaledwie 5 minut. Do wykonania tej czynności oprócz pompki musimy wyposażyć się w wodę, odpowiednią ilość pelletu oraz jeśli chcemy dodatkowo aromatyzować, bądź zmienić barwę naszego pellletu liquid.

Jak odpowiednio go przyrządzić?
1.
Do naszej pompki lub pudełka wkładamy odpowiednią ilość pelletu.
3
2. Wlewamy wodę tak by każdy z pelletu się unosił.
4
3. Jeśli chcemy nadać dodatkowy aromat lub zabarwić nasze granulki możemy dodać dodatkowo liquid.
4. Zamykamy nasze pudełko, bądź pompkę i pompujemy (kilka ruchów powinno wystarczyć).
5. Kolejnym krokiem jest „uwolnienie” powietrza, każdy pellet powinien opaść na dno, jeśli jednak tak się nie stało powinniśmy powtórzyć powyższy krok
5

Po wykonaniu powyższych kroków nasz pellet jest gotowy do użycia. Musimy przełożyć go do pojemnika i zalać minimalnie wodą, tak aby był nią delikatnie pokryty, w ten sposób nie wyschnie – jeśli planujemy użyć go od razu.
Jeśli natomiast przygotowuje go szybciej – kilka, a nawet kilkanaście godzin przed wyjazdem nad wodę – w takim przypadku należy schować go do woreczka czy pojemniczka i usunąć powietrze. Takie pudełko czy worek najlepiej trzymać w lodówce.
6

Tak przygotowany pellet jest świetną przynętą haczykową na wszelkiego rodzaju ryby karpiowate, począwszy od najmniejszych plotek, poprzez karasie, kończąc na większych okazach karpi. Możemy z powodzeniem stosować go zarówno podczas łowienia na method feeder, feeder, jak również metodą spławikową.

Zanęta do łowienia z powierzchni.
Warto korzystać z idealnej i słonecznej pogody.
Często podczas dnia możemy zaobserwować poruszające się przy powierzchni karpie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po delikatną wędkę i spróbować łowić je z powierzchni, za pomocą pływających przynęt jak pellet, chleb, pływająca kukurydza, czy wszelkiego rodzaju pasty. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem będzie zanęcenie expanderem, ponieważ unosi się on na powierzchni wody i zwabi w naszą miejscówkę niejeden okaz.

7

Z różnego rodzaju pelletami i liquidamy możecie zapoznać się na naszej stronie – https://www.wedkarski.com/132-zanety-przynety

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*