Na grube drapieżniki z przynętami Mikado

Przed nieuchronnie zbliżającym szczytem sezonu spinningowego warto zaopatrzyć się w skuteczne przynęty. Nie od dziś wiadomo, że grube jesienne drapieżniki lubią wrzucić na ruszt solidny kąsek, więc stosowane przynęty są często słusznych rozmiarów. Taką solidną porcję przynęt znajdziemy w ofercie Mikado, naszej rodzimej firmy, która z roku na rok coraz bardziej zaskakuje nowościami. To właśnie na kilku nowych przynętach skupimy teraz.

img_9912img_9949

Fishunter 13cm Do nabycia tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13521-ripper-fishunter-13cm-mikado.html

Jest już kultową przynętą, dzięki której firma Mikado zyskała taki rozgłos. Trzynastocentymetrowa wersją jest jedną z najuniwersalniejszych przynęt w ofercie – kusi nie tylko szczupaki, ale także sandacze i grube okonie. Przynęta wykonana została z bardzo miękkiej gumy, dzięki czemu bardzo dobrze współpracuje z lekkimi główkami jigowymi od 5g w górę. Jej konstrukcja zapewnia naturalną pracę zarówno przy lekkich jak i ciężkich główkach, więc Fishunterem jesteśmy wstanie obłowić płytkie i głębokie partie wody. Ogromną zaletą tych przynęt jest duża gama kolorystyczna obejmująca prawie 100 wariantów!

img_9924 img_9922

 

Fishunter 18 & 22cm Do nabycia tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13330-przyneta-fishunter-goliat-mikado.html

Skrzydełka Flying do nabycia tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13527-przyneta-flying-fishunter-wings-9cm-mikado.html

Gumy swój debiut mają dopiero w obecnym sezonie, jednak już teraz cieszą się bardzo dużą popularnością. Te mierzące 18 i 22cm gumy ważą odpowiednio 49 i 89g. Z racji swoich gabarytów przeznaczone są do prawdziwego BIG GAME, czyli łowienia dużych i piekielnie głodnych szczupaków. Mimo swoich dużych rozmiarów guma nie wymaga stosowania dużego dociążenia – do jest ustabilizowania wystarczy zaledwie kilka gramów ołowiu. Spory rozmiar wymaga zbrojenia jej dedykowanym systemikiem, najlepiej z korkociagiem. Dodatkową opcją wprowadzoną do budowy nowych przynęt od Mikado są specjalne otwory w korpusie umożliwiające montaż skrzydełek Flying. Tak uzbrojona przynętą za całą pewnością zwraca na siebie uwagę największych mamusiek!

 

img_9933 img_9919img_9915 img_9921

Fishunter w każdej wersji ma specjalny otwór w korpusie, który zapewnia dobre trzymanie główki jigowej, dzięki czemu efekt zsuwania się przynęty z haka został praktycznie wyeliminowany. Cechą charakterystyczną gum jest bardzo mocne lusterkowanie w wodzie i agresywna praca – którą zawdzięcza szerokiej paletce ogonowej robiącą w wodzie sporo zamieszania. W serii przynęt Fishunter występują mniejsze modele – idealne na okonie!

Saira Do nabycia tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/11571-przyneta-saira-mikado.html

Łowienie sandaczy przy pomocy jaskółek już od dawna cieszy się dużym powodzeniem. Saira jest jaskółką wykonaną z bardzo miękkiej i elastycznej gumy. Cały korpus jest karbowany, dzięki czemu można stosować atraktory zapachowe, które będą się na niej długo utrzymywać. Przynęta sama w sobie jest już nasączona zapachem – stężoną krewetką. Wersja 20cm idealnie sprawdza się przy łowieniu dużych sandaczy, ale nie gardzą nią także szczupaki.

Dedykowany system zbrojenia: główka jigowa z krótkim hakiem + dozbrojka wbita w tylną część przynęty. Dodatkowo na grzebiecie i na brzuchu wykonane zostały nacięcia umożliwiające zbrojenie hakiem offsetowym.

img_9931 img_9928

Magna Do nabycia tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13331-przyneta-fishunter-magna-mikado.html

Zupełnie nowy projekt będący połączeniem skutecznego Fishuntera i klasycznego twistera, jednak w wydaniu XXL. Duży i masywny korpus zakończony szerokim twisterowym ogonem dodatkowo wyposażony w otwory uatrakcyjniające jej pracę. Jest to przynętą bardzo dobra na początek przygody z dużymi gumami, ponieważ nawet jednostajne prowadzenie przynosi zadowalające rezultaty!

img_9940

img_9945

 

 

 

14249786_1187604847980351_2811173036942572059_o

Obecna oferta firmy Mikado jest bardzo szeroka i obejmuje zróżnicowane przynęty. Sięgając po wybrane modele jesteśmy w stanie skusić do brania praktycznie wszystkie drapieżniki zamieszkujące nasze wody.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*