Łowiska specjalne w okolicy Trójmiasta

Większość z nas cały tydzień spędza w pracy, a podczas weekendów marzy o odpoczynku. Nie można sobie wyobrazić lepszego wypoczynku niż „naładowanie akumulatorów” na łonie natury nad przepiękną wodą w towarzystwie wędek.

Nie każdy jest fanem łowisk ogólnodostępnych, dlatego warto zapoznać się z listą łowisk specjalnych w okolicy Trójmiasta.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-1a

1.) Łowisko Karczemka

Kolejne łowisko również znajduje się niedaleko tytułowej aglomeracji, ponieważ oddalone jest zaledwie 60km. Tutaj mamy do dyspozycji aż 4 stawy, na których możemy złowić różne gatunki ryb, między innymi – karpie, amury, szczupaki, okonie, liny, pstrągi i wiele innych. Oprócz łowienia możemy także zrobić tam grilla, jest to więc świetny sposób na spędzenie wolnego czasu nad wodą wraz z rodziną. Możemy również odpłatnie wynająć teren łowiska w celu stworzenia wszelkiego rodzaju imprez plenerowych.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-1

2.) Jezioro Miłoszewskie

Łowisko znajduje się niedaleko miejscowości Strzepcz i Miłoszewo. Oddalone jest zaledwie 50km od Trójmiasta. Jego powierzchnia wynosi 35,6 ha, a maksymalna głębokość 28 metrów. Znajduje się ono w przepięknej scenerii, która pozwala nam choć na chwilkę zapomnieć o codzienności. Możemy tutaj złowić takie gatunki ryb jak: karp, leszcz, okoń, płoć, szczupak, miętus, lin, węgorz, sieja, sielawa, krąp, wzdręga oraz karaś pospolity.

3.) Łowisko Krążno

Te karpiowe łowisko znajduje się w miejscowości Osława Dąbrowa i w przeciwieństwie do wcześniejszych oddalone jest kilkanaście kilometrów więcej od tytułowego Trójmiasta, bo około 90km. Jest to woda typowo karpiowa, o powierzchni 16ha i maksymalnej głębokości 20 metrów. Do dyspozycji mamy tutaj 15 stanowisk, na których możemy rozbić nasze obozowisko. Na tego typu wodę warto wybrać się na dłuższą zasiadkę. Warto wyposażyć się w dobrej jakości sprzęt biwakowy, który znajdziesz tutaj

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-2

4.) Orle Stawy

Jest to agroturystyka znajdująca się w miejscowości Lędziechowo, która oddalona jest około 85km z okolicy Gdyni. Do dyspozycji mamy tutaj 3 stawy, na których znajduje się łącznie 7 stanowisk. 5 z nich jest zlokalizowana na największym stawie. Na stanowiskach 1,2,3 znajdują się domki, zaś na stanowisku numer 4 znajduje się nowo powstały domek całoroczny. Stawy są regularnie zarybiane i możemy na nich złowić karpie, amury, liny, karasie, okonie oraz węgorze. Wisienką na torcie jest przepiękny, pomarańczowy karp koi, którego złowienie jest marzeniem niejednego wędkarza.

5.) Łowisko Barduta

Przepiękna karpiowa woda dla miłośników łowienia z wywózki. Ten zbiornik wodny znajduje się w miejscowości Trzcinno – niedaleko Miastka i kryje w sobie ogromny potencjał. Powierzchnia Barduty to 8ha, a maksymalna głębokość dochodzi do około 3 metrów. Do dyspozycji mamy 2 stanowiska. Szacowana ilość karpi to około 300 sztuk karpi oraz 200 sztuk amurów. Średnia waga złowionych ryb wynosi 15kg.

Aktualny rekord jeziora wynosi 24kg. Przepiękne nymfeidy unoszące się na powierzchni wody i otaczający las dają nam bardzo sprzyjające warunki do zregenerowania, a branie i hol karpia tylko upiększą nasz wyjazd.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-3

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-4

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu na taki wyjazd. Wszystko co potrzebne znajdziesz w karpiowym dziale – tutaj

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*