Majówka z wedkarski.com!

Majówka to chyba najbardziej wyczekiwany okres w całym sezonie wędkarskim. Trudno się temu dziwić – znakomicie sprzyjająca pogoda i niezwykły głód wędkarski, który da się zaspokoić tylko wypadem na wodę, sprawia, że każdy dzień majowego weekendu jest niezwykle cenny i pouczający. Maj to koniec okresu ochronnego dla szczupaka i bolenia, zatem to właśnie te ryby większość wędkarzy obiera sobie jako cel główny swoich wypraw. Ryby po odbytym tarle bardzo ochoczo wpadają w szał żerowania i stanowią znakomitego przeciwnika w każdym calu. Jednak jak się do tego zabrać? Które przynęty warto zabrać ze sobą? Gdzie szukać ryb? Na te pytania postaramy się Wam odpowiedzieć już teraz 😉

#1 Szczupakowe El Dorado

Szukając majowych szczupaków 99% wędkarzy odwiedza płytkie zatoki i wypłycenia, ponieważ są to świetne miejsca do szukania tych drapieżników. Okoliczne płycizny w okresie wiosny są niemal po brzegi wypchane drobnicą, która trze się lub żeruje w płytkiej i nagrzanej wodzie, więc nic dziwnego, że szczupaki upodobały sobie te miejsca. Budzące się do życia trzciny i roślinność podwodna to prawdziwa stołówka dla drobnicy, która jest daniem głównym każdego szczupaka. Warto zatem obławiać przybrzeżne trzcinowiska i łąki na których widzimy oznaki podwodnego życia w postaci spławiającej się drobnicy. Jeśli jednać płytkie wody nie przyniosą nam wymarzonej ryby warto wybrać się na wodę nieco głębszą, być może tam szczupaki czekają na swoje ofiary, które jeszcze niechętnie zapuszczają się pod sam brzeg.

esiuuu

#2 Skuteczne przynęty

Jeśli już wiemy gdzie szukać szczupaków to warto też wyselekcjonować odpowiednie przynęty na tą porę roku. Według nas najlepszym wyborem będą przynęty średniego i dużego kalibru – wszakże każdemu zależy na wypasionej mamuśce, której długość przekroczy magiczną barierę 100 centymetrów, a takie ryby dość pogardliwie spoglądają na przynęty mniejszego kalibru. Z racji tego, że większość majowych miejscówek to wody płytkie o głębokości 1-3m, stosować możemy przynęty powierzchniowe, podpowierzchniowe oraz płytko schodzące gumy czy jerki. W naszej ofercie znajdziecie przynęty na każdą okazję! Które z nich warto mieć w pudełku? Zobaczcie sami!

Westin Shad Teez – przynęta, która na naszym rynku cieszy się wybitną renomą, a przez wielu wędkarzy z całego świata jest uważana za najuniwersalniejszą i najbardziej łowną przynętę świata! Paleta modeli to dziesiątki ShadTeezów w różnych rozmiarach i kolorach. Według nas rozmiarem na który warto zwrócić uwagę jest 14cm, a dla fanów ciężkiego łowienia polecamy rozmiar 22cm, który jest prawdziwym magnesem na najgrubsze szczupaki! Guma ta cechuje się niezwykłą pracą przy najdelikatniejszych podciągnięciach szczytówki, a do stabilnej pracy potrzebuje minimum obciążenia! Mimo swojej miękkości przynęta ta jest niezwykle wytrzymała i nie daje się łatwo pogryźć 🙂

ShadTeez dostępny jest w naszym sklepie tutaj: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/16429-przyneta-shadteez-14cm-westin.html

img_7176

15111103_1811435052449440_538655552112324145_o

Luc Coppens to ikona światowego wędkarstwa, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on od dawna również związany z marką Westin i to właśnie m.in. Shad Teez jest jego ulubioną przynętą, na którą łowi niesamowicie duże szczupaki! 

Savage Gear Herring Shad

O Herringu zrobiło się głośno już lata temu, jednak guma ta w dalszym ciągu jest na językach wielu łowców szczupaków. Tym bardziej, że w tym roku doczekaliśmy się jej nowej wersji – 4D, która cechuje się niesamowicie naturalną kolorystyką, która do złudzenia przypomina prawdziwe ryby! Dodatkowo nowy Herring został pokryty powłoką holograficzną by jeszcze bardziej wykorzystać swoją pracę do odbijania światła pod wodą. Guma o niezwykle szerokim spectrum zastosowań – skuteczna podczas łowienia z ręki jak i trolingu.

Herring Shad 4D dostępny od ręki: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/16246-przyneta-4d-herring-shad-savagear.html

30706778_570418853316345_5962412581153931264_o

 

3D Suicide Duck & Rat 

Będą już przy przynętach od Savage Gear nie sposób jest przejść obojętnie obok wabików takich jak 3D Duck i Rat. Choć przez wielu uważane są za dość kontrowersyjne i abstrakcyjne, to my wiemy, że są to przynęty z bardzo skuteczne w określonych warunkach. Ich charakterystyka pracy sugeruje, że są to przynęty na płytką wodę i z tym w zupełności się zgadzamy – naturalnym środowiskiem tej grupy przynęt jest płytka woda w okolicach 1m głębokości. Imitacja kaczki cechuje się obrotowymi nogami, które robią spore zamieszanie na tafli wody i z całą pewnością przynęta ta nie umknie uwadze wygłodniałego szczupaka. Z kolei szczur jest przynętą podpowierzchniową i podczas jednostajnego prowadzenia jesteśmy w stanie zajść nim kilkanaście centymetrów pod powierzchnię wody. Naturalnym środowiskiem tej przynęty są nadwodne nawisy czy strome brzegi. Cechą wspólną tych przynęt są niezwykle widowiskowe brania, których niesposób przegapić, a każde z nich z całą pewnością na długo zostanie w pamięci. Wabiki te występują w kilku rozmiarach i wersjach kolorystycznych, które znajdziecie w linkach poniżej:

3D Duck: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13886-przyneta-3d-suicide-duck-savagear.html

3D Rat: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/12926-3d-rat-savagear.html

3D Bat: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/15824-3d-bat-savagear.html

img_7241

Savage Gear Cannibal

Zostając trochę dłużej przy ofercie SG, ciężko byłoby nie wspomnieć słowa o Cannibalu, dzięki któremu właśnie to firma ta cieszy się takim zainteresowaniem. Obecna oferta Cannibali to aż 5 wielkości i 12 kolorów! Ku uciesze fanów w ofercie ponownie pojawił się model 15cm, który według nas zasługuje na wyjątkowe miejsce w pudełku każdego spinningisty.

Oferta Cannibali z nowymi kolorami na sezon 2018: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/15315-ripper-cannibal-savagear.html

14188497_951488461626854_9170999308298268002_o

Mikado Fishunter & Fishunter Goliat

Fishuntery odkąd tylko pamiętamy były gumami, które ku uciesze wędkarzy łowiły każdy gatunek ryby. Na chwilę obecną jest to grupa przynęt, która swoją liczbą modeli znajduje się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o możliwość wyboru. Jednak my skupimy się na modelach szczupakowych – czyli polecimy Wam wersję 13cm oraz 18 i 22cm. O ile z tą najmniejszą każdy miał styczność o tyle dwie pozostałe są na naszym rynku stosunkowo świeżym produktem. Ich największa zaletą będzie stosunek ceny do jakości, ponieważ biorąc pod uwagę ich rozmiar są to wyjątkowo tanie przynęty. Dodatkowym ich atutem jest możliwość montażu skrzydełek Flying. Jesteśmy święcie przekonani, że gumy te niejednokrotnie udowodnią swoją wartość.

Oferta gum Fishunter Goliat: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/13330-przyneta-fishunter-goliat-mikado.html

img_9947 img_9919

Relax Kopyto

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kopyt Relaxa! Jest to przynęta tak popularna, że z całą pewnością każdy z wędkarzy miał z nią styczność. Obecna oferta Kopyt to dziesiątki modeli w różnych rozmiarach i kolorach. Naszym zdaniem szukając szczupaków warto pod uwagę brać modele o wielkości 10cm i większe. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę… do wyboru są dziesiątki kolorów, zatem wybór jest praktycznie nieograniczony!

Oferta kopyt Relax: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/15196-oryginalne-kopyto-relax.html

Znalezione obrazy dla zapytania relax fishing pike

Svartzonker McJerk

Pomijając przynęty gumowe to właśnie jerki stanowią drugą najpopularniejszą grupę przynęt na majowe szczupaki. Wśród nich znajdziemy perełki takie jak kultowe Svartzonkery, które w swojej rodzimej wodzie cieszą się dużym zainteresowaniem szczupaków. Również i nasze ryby coraz chętniej sięgają po McJerk’a jako danie główne! Niesamowita kolorystyka, mocne komponenty i nierdzewne kotwice!

Oferta jerków McJerk:  http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/16258-przyneta-svartzonker-mcjerk-abu-garcia.html

thumb_page_22637514800589

 

Salmo Slider

Jeśli mowa o jerkach to nie może zabraknąć firmy, która wyznacza trendy w świecie przynęt twardych – naszym Salmo. Modele takie jak Slider lub Sweeper od wielu wielu lat dzierżą miano liderów w swojej kategorii! Modele 10 i 12cm to istne klasyki, a każdy z nich występuje w wielu wersjach kolorystycznych! Pomijając klasyczne jerkowanie Slider potrafi być skuteczny nawet przy jednostajnym prowadzeniu – zachowuje się wtedy bardzo podobnie do błystki wahadłowej!

Oferta Sliderów: http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/3788-wobler-slider-sd10s-salmo.html

21163980ce971657gen

 

 

szczup

Nie sposób jest zabrać nad wodą każdą przynętę z naszej oferty, ale jesteśmy przekonani, że te polecone przez nas podczas nadchodzącej majówki sprawią, że niejeden szczupak zagości w Waszym podbieraku! Niezależnie od tego w jakich warunkach łowicie pamiętajcie o jednym – wędkarstwo nie ma reguł! Warto myśleć nieszablonowo i być kreatywnym w łowieniu, a wędkarski worek z rybami może pęknąć w najbardziej nieoczekiwany sposób 😉 Połamania!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*