Moda na STREET FISHING

Bez wątpienia wędkarstwo w wydaniu „Street Fishing” cieszy się powodzeniem wśród stale powiększającego się grona pasjonatów wędkarstwa. Czym właściwie jest ta metoda? To nic innego jak miejskie wydanie spinningu z kilkoma drobnymi różnicami. Zamiast dźwięków przyrody towarzyszy nam zgiełk miasta, zamiast biegających zwierząt widzimy stada samochodów, a zamiast leśnych ścieżek mamy bulwary, promenady i mosty. Taka wizja wędkarstwa nie odpowiada każdemu jednak wraz z postępem technologicznym jest to nieuniknione zderzenie z miejskim stylem życia. Metoda ta wywodzi się z zachodniej części Europy, gdzie miejskie łowienie cieszy się ogromnym zainteresowaniem – Holandia, Belgia czy Niemcy, to właśnie tam Street Fishing zdobywa coraz więcej zwolenników. Trend ten jest zauważalny również w Polsce, szczególnie przyczyniają się ku temu cykliczne imprezy organizowane w większości dużych miast, gdzie zawodnicy stają w oko w oko z największymi rzekami – takimi jak Warta, Wisła czy Brda.

dsc_5973

Metoda ta ma to do siebie, że jest bardzo minimalistyczna. Ograniczenie ilości zabieranego sprzętu ma duży wpływ na mobilność wędkarza, tutaj nie wsiadamy na pokład szybkiej i dużej łodzi, która pomieści setki naszych przynęt czy kilkanaście wędek. Z reguły mamy możliwość zabrania ze sobą jednej, góra dwóch wędek i mocno ograniczonej ilości przynęt. Jeśli podczas wędkowania przemierzamy kilkanaście kilometrów łowiska to każdy zbędny bagaż będzie działał na naszą niekorzyść. Jak ugryźć Street Fishing aby dawał nam mnóstwo przyjemności? W jaki sposób przygotować sprzęt i akcesoria? W co to wszystko zapakować? Tego dowiecie się w naszym materiale.

Zaczynając od podstaw, podstawową rzeczą oczywiście jest wędzisko. Czym charakteryzuje się wędzisko do Street Fishingu? Jest przede wszystkim lekkie, czułe i dobrze wyważone. Długością, która przyjęła się w standardy jest kij o długości 2-2,6m i cw. dostosowanym do gramatury przynęt. Kilka wędzisk, które naszym zdaniem idealnie sprawdzą się w miejskim łowieniu znajdziecie poniżej:

Na okonie:

Westin W3 Street Stick -> http://www.wedkarski.com/wedki/16663-wedka-w3-street-stick-westin.html

Konger Streeto Air -> http://www.wedkarski.com/wedki/13685-wedka-streeto-air-ul-1982-konger.html

Na sandacze/szczupaki:

Dragon Street Fishing Spinn -> http://www.wedkarski.com/wedki/13364-wedka-street-fishing-spin-dragon.html

Mikado Blocks Bait Dealer -> http://www.wedkarski.com/wedki/15676-wedka-blocks-bait-dealer-mikado.html

 

Kołowrotek to druga po wędce rzecz, bez której łowienie ryb w miejskiej dziczy nie mogłoby się odbyć. Jaki jest idealny kołowrotek? Przede wszystkim lekki, z płynnie pracującym mechanizmem i dobrze układającym linkę. Wśród oferowanych przez nas kołowrotków znajdziemy wiele pozycji, które w Street Fishingu sprawdzają się rewelacyjnie. Należą co nich:

Shimano Stradic CI4+, cechujący się przede wszystkim lekkością, nowoczesnym designem i idealnym nawojem najcieńszych linek. Mimo swoich niewielkich gabarytów i lekkiej masy jest to konstrukcja wręcz skrojona na potrzeby spinningistów, ponieważ posiada szereg technologi od Shimano! Stradic CI4+ w różnych rozmiarach dostępny jest w naszym sklepie -> http://www.wedkarski.com/kolowrotki/15215-kolowrotek-stradic-ci4-shimano.html

stradic

Okuma Helios HSH to konstrukcja bardzo wytrzymała ze względu na materiał z jakiego została wykonana – włókno węglowe C40-X. Kołowrotek w pełni odporny na korozję dzięki rotorowi odprowadzającemu wodę. Dziewięć łożysk zapewnia niebywale płynną pracę, a cała konstrukcja to pod względem designu prezentuje się jak na kołowrotek z XXI wieku przystało!

Helios HSH w naszym sklepie -> http://www.wedkarski.com/wedki/15676-wedka-blocks-bait-dealer-mikado.html

 

 

Akcesoria

Wśród praktycznie nieograniczonej liczby pozycji w asortymencie wędkarskim jest kilka produktów, które w znacznym stopniu ułatwiają starcie ze Street Fishingiem. Zaliczają się do nich m.in. torby, pudełka, podbieraki oraz inne drobniejsze rzeczy.

Praktyczna torba na ramię – Westin W3 Street Sling. Jest to niezwykle podręczna torba, która pomieści wszystkie niezbędne akcesoria wraz z pudełkiem, a dzięki swojej lekkości nie poczujemy, że mamy ją na sobie. Wyposażona została w usztywnione etui na okulary, uchwyt na szczypce oraz niezawodne suwaki SBS.

33181632_1900643883321093_1244631503191670784_n-1

Link do torby Westin W3 Street Sling -> http://www.wedkarski.com/pokrowce-torby/16410-w3-street-sling-medium-westin.html

Podbierak  to również obowiązkowa pozycja w asortymencie Street Fishingowca, szczególnie jeśli łowimy z wysokich brzegów, gdzie niemożliwe jest podebranie ryby ręką. W gamie podbieraków znajdziemy wiele zróżnicowanych modeli – teleskopowe jak i podręczne/pstrągowe, które w zależności od warunków pomogą nam wyjść z ciężkich sytuacji. Podbieraki dostępne w naszym sklepie znajdziecie tutaj -> http://www.wedkarski.com/51-podbieraki

Portfel na akcesoria Dragon jest bardzo pomocny, gdy mamy mnóstwo drobnych rzeczy – agrafki, przypony, główki jigowe czy przynęty. Duża ilość wewnętrznych przegród oraz nieduży gabaryt portfela sprawia, że mimo swoich niepozornych rozmiarów potrafi zmieścić na prawdę solidną dawkę wędkarskich gadżetów.  Pomijając walory użytkowe należy zwrócić uwagę na jego świetny design, który pasuje do pozostałych produktów firmy Dragon z serii Street Fishing.

32420667_1607198139328629_5910150057591570432_o

Portfel Dragon Street Fishing znajdziecie tutaj -> http://www.wedkarski.com/pokrowce-torby/13984-portfel-na-akcesoria-street-fishing-dragon.html

 

35243343_1932991126732346_8858584465652318208_o

W obecnych czasach Street Fishing staję się coraz popularniejszy z wielu względów, a największy z nich ma przede wszystkim ekonomia i dynamiczny rozwój miast. Wielu wędkarzy z większych aglomeracji po pracy nie ma czasu na odległe wyprawy, zatem ukojenie znajduje właśnie podczas miejskich wypraw wzdłuż zbiorników wodnych zlokalizowanych w miejsku ich zamieszkania. Wbrew pozorom miejsca takie również potrafią zaowocować pięknymi rybami!

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*