Pora na jesienne drapieżniki – przynęty na szczupaka

Jesień to czas, w którym większość z nas chwyta za swoje spinningi i wyrusza w poszukiwaniu drapieżników, a w szczególności tych większych. Wyprawy te zmuszają nas do dogłębnej analizy jak łowić szczupaki oraz jakie przynęty na szczupaka zastosować.

Przy chłodniejszych dniach roku, drapieżniki najczęściej gromadzą się przy skupionej drobnicy, która „zbija się” w ławice na okres zimowania, najczęściej w głębszych partiach wody.

Przy niższej temperaturze wody, ryby nie są może aż tak aktywne jak latem, ale za to wyczekujemy tych pojedynczych „konkretnych” brań. Jest to szansa na dorwanie na prawdę grubej ryby, szykującej się do przetrwania zimy.

Czym skusić dużego szczupaka do brania i ataku naszej przynęty?

Moim zdaniem podstawowym elementem jest rozmiar, duże przynęty na szczupaka w połączeniu z odpowiednią kolorystyką oraz prawidłowym poprowadzeniem przynęty muszą skutkować atakiem dużego drapieżnika!

Poniżej przedstawiam Wam najlepsze przynęty na szczupaka, które bezapelacyjnie sprawdzają się na naszych wodach:

  • Bullteez Westin – ta przynęta od firmy Westin to przynęta, która idealnie nadaje się do obławiania każdej partii wody . Od metrowej głębokości po głębsze akweny, regulując to jedynie obciążeniem z przodu , jej praca zawsze jest nienaganna!Szczupak !
  • Flash Dragon – ripper flash jest to moja ulubiona przynęta gumowa na szczupaka pod bardzo płytkie wody. Dzięki swojej wysokiej gumowej masie nie tonie szybko, co pozwala prowadzić ją na niegłębokiej wodzie. Uzbrojona w samo dozbrojenie przy wolnym prowadzeniu pracuje zdecydowanie najlepiej!Szczupak z przynętą Flash Dragon
  • Ferox – Dla odmiany woblery . Jerki od Lost Lures to przynęty, które świetnie sprawdzą się na wodzie o głębokości od 2-6m. W zależności od tempa prowadzenia i przytrzymania przynęty, jesteśmy nią w stanie obłowić różne partie wody . Największą zaleta tej przynęty jest jej banalność animacji. Nie potrzeba do tego żadnych umiejętności, a wobler przy każdym rodzaju prowadzenia ma oryginalną pracę, dodatkowo w opadzie „lusterkując”.Ferox Lost Lures
  • 4D HERRING SHAD SAVAGE GEAR – w pyszczku znajduje się prowadnica dla haka ułatwiająca zbrojenie. Smuklejszy profil korpusu, zabójcza, kołysząca praca w połączeniu z foto holograficznym pokryciem i atraktorem sprawia, że tak niesamowita przynęta jest jeszcze bardziej efektywna!Jesienne szczupaki!
  • Line Thru Trout – zbrojona guma typu swimbait z Savagear’a, to jedna z najlepszych i najbardziej sprawdzonych przynęt w moim pudełku. Występująca w różnych rozmiarach, gramaturze i kolorystyce dostosuje się do każdych warunków. Przynęta z najbardziej naturalną pracą, kusząca każdą dużą rybę . Najbardziej sprawdzone rozmiary dla mnie to 20 cm oraz 25 cm, a w szczególności kolor Albino!

4D Line Thru Trout

  • PRZYNĘTA G’BUMP GUNKI – Z pewnością skusi ona nawet najbardziej odporne drapieżniki. Trójkątny kształt korpusu jest bardzo stabilny i dobrze utrzymuje przynętę w wodzie. G”BUMP to idealne przynęta na okonie, szczupaki i sandacze.

Przynety na szczupaka

  • Pig Shad Strike Pro – niezwykle skuteczna przynęta, której na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać! Podobnie jak Bullteez, umożliwia łowienie praktycznie w każdych warunkach i głębokościach zbiorników. Podobnej konstrukcji, ale nieco drobniejszej pracy. Dostępna w nietuzinkowych kolorach i różnych wariantach wielkościowych. Znana z filmów skandynawskich znajomych, równie dobrze sprawdza się na naszych polskich wodach. Najbardziej bezpieczny i optymalny rozmiar na każdą wielkość szczupaków to z całą pewnością Pig Shad Tournament 18 cm.

Szczupak na dużą przynętę

  • Pulse Shad Berkley – jakże banalna i zarazem skuteczna przynęta! Ta budżetowa guma, nieraz „otworzyła” niejedną wodę. Przynęta, która bardzo agresywnie pracuje zarówno przy wolnym prowadzeniu na lekkiej główce jak i nawet w trollingu przy bardzo dużym obciążeniu. Dużą zaletom tej gumy jest jej twardość! Bardzo odporna na ataki szczupaków, co czyni ją długotrwałą przynętą za nieduże pieniądze. Mój najlepszy rozmiar to z pewnością to 18 cm. Kolorystyka pozwala na dobranie odpowiedniej przynęty pod każde łowisko, choć nie ukrywam, że najbardziej sprawdzone kolory na moich wodach to pearl white oraz smelt.

Jako podsumowanie zapraszam do obejrzenia materiału z mojego kanału Kapsel Nad Wodą w którym zobaczycie jesienne szczupaki z dużej wody! Dużo się działo, koniecznie zobaczcie i sami oceńcie😎👇🏻

Jesienne szczupaki – szczupaki na spinning i casting z dużej wody!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*