Jaka wędka na karpia? – część II

W I części tekstu poświęconemu wędziskom karpiowym poruszyliśmy kwestię wszystkich oznaczeń jakie może posiadać wędka karpiowa, jak również dokonaliśmy ogólnego podziału.
Natomiast w tej części przybliżymy Wam bliżej ofertę naszego salonu wędkarskiego, w którego ofercie znajduje się blisko 200 modeli wędzisk karpiowych.
A co ważniejsze! – oferta ta regularnie się poszerza.
W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej wybranym modelom, jak również uwzględnimy różne półki cenowe – każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Najniższa półka cenowa:

 Wędka karpiowa Mikado Intro Carp II

Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że pomimo bardzo atrakcyjnej, niskiej ceny te wędziska wykonane są na naprawdę na wysokim poziomie. Wisienką na torcie są bez wątpienia matowe wykończenia, które przyciągną oko niejednego fanatyka wędkarstwa.

Wędka karpiowa Mikado Intro Carp

W przypadku tych wędzisk producent oferuje nam aż 3 modele, o 3 różnych długościach:

 • 3,30m – wędzisko stworzone z myślą o fanach łowienia z wywózki, czy też aktywnego poszukiwania karpi (tzw. stalking),
 • 3,60m – zdecydowanie najbardziej uniwersalna długość, która nadaje się do rzutu jak również do okazyjnej wywózki,
 • 3,90m – kij do wykonywania dalekich rzutów.

Każda z tych wędek posiada krzywą ugięcia 3 Lbs. Taka krzywa jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ dostarczy nam świetnych wrażeń podczas holu, jak również sprawdzi się podczas rzucania. W najkrótszym modelu przelotka startowa posiada średnicę 40mm, natomiast w 2 pozostałych modelach 50mm.

Wędka karpiowa Mikado Intro Carp

Wędka karpiowa Mikado Intro Carp

Wędka karpiowa Jaxon Tenesa Carp

W serii wędzisk Tenesa znajdziemy modele do praktycznie wszystkich metod wędkarskich, w tym także najbardziej nas interesujące – do wędkarstwa karpiowego.
Blanki Tenesa zbudowane są na bazie kompozytów z przewagą włókna szklanego, dodatkowo w niektórych modelach zastosowano szczytówki z włókna węglowego.
Wśród modeli karpiowych możemy wyróżnić aż 6 – 3-częściowych wędzisk;

 • 3,30m, 3Lbs,
 • 3,30m, 3,5Lbs,
 • 3,60m, 3Lbs,
 • 3,60m, 3,5Lbs,
 • 3,90m, 3Lbs,
 • 3,90m, 3,5Lbs,

  Wędka karpiowa Jaxon Tenesa Carp

Średnia półka cenowa:

Wędka karpiowa Daiwa Black Widow Carp

To seria wędzisk, która cieszy się ogromnym powodzeniem niezmiennie od kilku lat. Wędki z tej serii posiadają smukły blank, który jest wykonany z włókna węglowego HMC+®. Warto wspomnieć, że te kije wyposażone zostały w 2-stopkowe przelotki z tlenku tytanu oraz wysokiej jakości rękojeść, a także aluminiowy kapsel.
W tym przypadku możemy wyróżnić także kilka modeli, począwszy od krótkich 10ft polecanych do stalkingu, czy też wywózki, kończąc na najdłuższych modelach polecanych do ekstremalnych rzutów. Niezależnie od tego czy lubimy długie, krótkie, miękkie czy twarde wędki – z pewnością nikt nie będzie miał kłopotu ze znalezieniem modelu idealnego dla siebie.

Wedka karpiowa Daiwa Black Widow Carp

Wedka karpiowa Daiwa Black Widow Carp

Wędka karpiowa Anaconda Undercover

Kolejną propozycją wędzisk karpiowych ze średniej półki cenowej jest seria niemieckiego producenta – Undercover. Kije z tej serii charakteryzują się bardzo smukłymi, lekkimi, a jednocześnie niesłychanie silnymi blankami, które wykonane są z włókna – High Performance C-Carbon. Ponownie jak w przypadku wyżej opisanych wędzisk Jaxona i teraz – szeroka gama parametrów wędzisk sprawia, że każdy znajdzie tu model idealny dla siebie. Wędka karpiowa Anaconda Undercover

Wędka karpiowa Anaconda Undercover

 

Wędka karpiowa Anaconda Undercover

Najwyższa półka cenowa:

Wedka Karpiowa Fox Horizon X3

Pierwszą z propozycji premium jest seria wędzisk Horizon X3 ze stajni angielskiego producenta Fox. Wędki charakteryzują się przede wszystkim wysokomodułowym, lekkim blankiem węglowym o wielu walorach użytkowych, jak również eleganckim, czarnym wykończeniem. Wszystkie modele zostały wyposażone w przelotki antysplątaniowe, 18mm uchwyt kołowrotka typu DPS.
W tej serii możemy wyróżnić szeroki wachlarz wędzisk o różnych parametrach, w tym także wędziska stworzone specjalnie z myślą o aktywnym łowieniu karpi.

Wędka karpiowa Fox Horizon X3

Przelotka startowa 40 mm znajduje się we wszystkich modelach 10ft oraz obu modelach 12ft 2.75lb, oraz w wersji z dzieloną rękojeścią 12ft 3lb – 50 mm przelotka prowadząca we wszystkich pozostałych modelach, w tym wersji z dzieloną rękojeścią 12ft 3lb.


Wędka karpiowa Fox Horizon X3
 Dodatkowo do wędzisk o długości 12ft (3Lbs, 3,25Lbs oraz 3,5Lbs) możemy dokupić dolnik „Stalker Butt” X3 o długości 2ft 6”. Pozwala on nam na stworzenie z wędki 12ft, krótkiego kija o długości 8ft 6”, który z powodzeniem możemy stosować do stalkingu bez konieczności kupowania nowego. Wędka karpiowa Fox Horizon X3

Wedka karpiowa Nash X300

Kolejne wędziska, które spełnią wymagania najbardziej wymagających karpiarzy.
Drugim z najdroższych rozwiązań są przygotowane przez także angielskiego producenta wędki Nash X. Charakteryzują się one nie tylko kultowym wyglądem, ale także ekstremalnie wytrzymałym blankiem, dla którego mocny rzut nie jest problemem. Kije zostały wyposażone w węglowy klips na żyłkę, czarne omotki przy łączeniach, przelotki American Tackle Vortex Air, przy czym szczytowa jest antysplątaniowa.
Dłuższe modele (12ft i 13ft) zostały wyposażone w przelotkę startową o średnicy 50mm. Wędki wyposażone są dodatkowo w węglowy klips na linkę.


13

14

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*