Zapomnij o komarach, kleszczach i innych meszkach

Wszelkiego rodzaju meszki, komary czy kleszcze potrafią zepsuć niejedną wyprawę wędkarską swoją niechcianą i natrętną obecnością. W ofercie naszego sklepu znajdziemy bardzo skuteczne preparaty, czy też innego rodzaju urządzenia, które potrafią przegonić niechcianych gości na dobre.
1
Mugga
Bez wątpienia jest to jedna z najskuteczniejszych form ochrony przed wszelkiego rodzaju owadami. Produkty zawdzięczają swoją skuteczność olejkom roślinnym oraz niezastąpionemu składnikowi – DEET.
W 1946 roku został on odkryty przez amerykańską armię jako wojskowy spray odstraszający komary, a w 1957 roku został przeznaczony do użytku powszechnego. Sam DEET jest chemicznym składnikiem odstraszającym, który oddziałuje na nerwy insektów w skutek czego tracą one koordynację, jak również niweluje on zdolność do wykrywania wszelkich produktów metabolizmu u człowieka, przez co mają one problem z namierzeniem ludzi.
W ofercie tej marki znajdziemy wiele produktów o różnym stężeniu tego składnika – od 9,5% do aż 50%. Te z mniejszą zawartością chemicznego składnika są polecane do stosowania w klimacie umiarkowanym, natomiast te z największą do stosowania w klimacie tropikalnym.
Ich średni czas działania wynosi od 6 do 8 godzin.
W ofercie marki znajdziemy najczęściej stosowany spray, jak również preparat w rolce. Jeśli niestety zapomnimy o zastosowaniu preparatu i poczujemy charakterystyczny świąd na pomoc przyjdzie nam kojący balsam, który działa łagodząco na ukąszenia i poparzenia.
Produkty znajdziecie na naszej stronie TU – https://www.wedkarski.com/131_mugga

zdj-tytulowe

Urządzenie odstraszające komary i meszki – MR300 Thermacell
Bardzo ciekawym i skutecznym rozwiązaniem, które znajdziemy w ofercie naszego sklepu jest odstraszacz marki Thermacell. Jest to niewielkie, lekkie i poręczne podczas transportu urządzenie, a co istotne jest bezpieczne dla alergików, ponieważ nie stosujemy go na skórze, nie wytwarza także zapachu.
Uruchomiony produkt odstrasza komary na obszarze aż 20 m2.

3

W skład zestawu wchodzą:
– urządzenie grzewcze dostępne w 2 kolorach, czarnym lub zielonym
– 3 maty ogrzewające, a każda z nich zapewnia 4 godzinną ochronę
– 1 kartridż z butanem, zapewniający 12 godzin pracy


Jak działa MR300 Thermacell?
Nasączone maty są podgrzewane w skutek czego wydziela się aktywny środek – d-aletryna. W przyrodzie składnik ten występuje między innymi w chryzantemach. D-aletryna utrzymuje komary z dala od nas ludzi dzięki czemu możemy cieszyć się każdą wolną chwilą na łonie natury.

Należy także wspomnieć, że urządzenie jest bezpieczne dla ludzi i zostało sprawdzone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska – EPA pod kątem zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności.
Produkty znajdziecie na naszej stronie TU – https://www.wedkarski.com/284_thermacell

4

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*