Ziarna – ponadczasowa zanęta i przynęta

Spora część z Was wyruszy wkrótce na poszukiwanie ryb spokojnego żeru. Dobrze mieć ze sobą ziarna w przeróżnej postaci. Są one znakomitym kąskiem, nawet dla największych karpiowatych.

Bez wątpienia ziarna są zanętą i przynętą stosowaną przez wędkarzy przez lata. Nie ma w tym nic dziwnego, są one bardzo skuteczne podczas połowu począwszy od pięknych płoci, kończąc na największych karpiach i amurach. W naszym sklepie znajdziecie gotowe ziarna do użytku, a jeśli sami je przygotowujecie to liquidy, czy boostery, które znajdziecie w naszej ofercie na pewno się Wam przydadzą.

Jakie nasionka warto zabrać ze sobą nad wodę?

Kukurydza – najbardziej popularna wśród ziaren. Możemy stosować z powodzeniem kukurydzę konserwową, która jest prawdziwym killerem. Rewelacyjnie sprawdzi się ta naturalna, jak również kolorowa i dodatkowo aromatyzowana. Możemy także stosować gotowaną – gotową kupicie w naszym sklepie »
Podobnie jak konserwowa, również i ta dostępna jest w szerokiej gamie smakowej i kolorowej. Dodatkowo możemy kupić ją w rozmiarze gigant.

ziarna-ponadczasowa-zaneta-i-przyneta-1

ziarna-ponadczasowa-zaneta-i-przyneta-2

Konopie – to obowiązkowy składnik zanęt, stick mixów, method mixów, a czasem bywa także stosowana jako przynęta. Karpie pokochały te niewielkich rozmiarów ziarenka. Posiadają intensywny zapach i są w stanie ściągnąć ryby z dużej odległości. Poprawiają one metabolizm, dzięki czemu karpie będą sukcesyjnie odwiedzały naszą miejscówkę.
Możemy używać gotowane konopie, jak również prażone.

ziarna-ponadczasowa-zaneta-i-przyneta-3

Groch – niewielkie ziarenka były z powodzeniem stosowane już przez naszych dziadków. Warto wybrać ziarna niełuskane, ponieważ lepiej trzymają się na haku lub włosie. Posiadają niesamowity aromat, który pokochały karpiowate. Jest to olbrzymia bomba białka.

Łubin – w sprzedaży dostępne są 2 rodzaje – łubin wąskolistny i szerokolistny. Podobnie jak wyżej opisany groch, łubin stanowi także bombę białkową. Jest to niesłychanie aromatyczna roślina strączkowa. Warto wzbogacić swoją mieszankę o te ziarna, bowiem jest on niesłychanie skuteczny. Aby odpowiednio przygotować surowe ziarna należy moczyć je przez około 24h, następnie gotować do czasu aż zmiękną. Można także dodać sól, które wzbogaci ziarna.

ziarna-ponadczasowa-zaneta-i-przyneta-4

Ziarna klonu – przynęta i zanęta stosowana z powodzeniem przez wędkarzy już w poprzednim wieku. Mało popularna w dzisiejszych czasach, jednak jak najbardziej godna uwagi. Posiada specyficzny słodki smak i bardzo silny aromat. W szczególności sprawdzi się w cieplejszych porach roku. Aby odpowiednio przygotować ziarna należy je moczyć około 12-24h, następnie gotować. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt warto odłożyć garnek na 2-3 dni.

ziarna-ponadczasowa-zaneta-i-przyneta-5

Bobik – na pierwszy rzut oka wyglądem przypomina większe ziarna grochu. Jest to również bomba wysokobiałkowa. Bardzo dobra przynęta na duże leszcze i liny. Proces przygotowania wygląda tak samo jak w przypadku łubinu.

Pszenica – chyba każdy z wędkarzy kiedyś stosował te niewielkie ziarenka. To prawdziwa bomba węglowodanów. Zakładane pojedynczo na hak są znakomitym kąskiem na duże płocie, leszcze, liny. Kilka ziarenek podanych w specjalnym nierozpuszczalnym woreczku, uformowanych w kuleczkę można założyć na włos i czekać na spotkanie z największym karpiem czy amurem. Ich przygotowanie jest bardzo proste – należy wsypać około 1-2 pojemności termosu i zalać wrzątkiem. Odstawić na kilka godzin i ziarna są gotowe do użytku. Można także kupić gotowe w puszcze czy w słoiczku.

Aby dodatkowo dopalić nasze ziarna, warto sięgnąć po liquid bądź booster, którego smak wybieramy indywidualnie. Z ich ofertą możecie zapoznać się tu »

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*