Łowiska specjalne w okolicy Trójmiasta – część II

Ostatnie zestawienie łowisk karpiowych w okolicy Trójmiasta cieszyło się sporym powodzeniem. Przygotowaliśmy więc specjalnie dla Was dalszą część łowisk na tym terenie. Jeśli nie zapoznałeś się z pierwszą częścią, możesz to zrobić tu »

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-cz-ii-1

Łowisko Karpisko

Te łowisko typu angielskiego znajduje się w miejscowości Rotmanka, która od Gdańska oddalona jest zaledwie około 18km. Dzięki tak bliskiej odległości możemy wyskoczyć tu na kilka godzin wędkowania w środku tygodnia bez planowania dłuższej wyprawy. Jest to łowisko bliźniaczo przypominające wody brytyjskie, pomieści ono około 3-4 wędkarzy. Każdy zazna tu ciszę, spokój oraz będzie mógł podziwiać zielony obszar oraz oczywiście przepiękne zdobycze – wszystko o czym marzy mieszkaniec dużego miasta.

Na łowisku w cenie wędkowania możemy skorzystać z domku holenderskiego, posiada on ogrzewanie, 6 miejsc do spania, aneks kuchenny oraz łazienkę. Nie musimy się więc martwić, jeśli pogoda jest niesprzyjająca bowiem możemy śmiało skorzystać z ukrycia.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-cz-ii-2

Łowisko Kłodzionko

Tytułowa woda to naturalny zbiornik wodny o powierzchni 8,3 hektara. Znajduje się on we wsi Kłodno, które od Trójmiasta oddalona jest około 80km. Okolica jeziora to przepiękne, zaciszne Kaszuby. Oprócz karpi można złowić tu przeróżne gatunki jak, jesiotry, liny, szczupaki, okonie, sandacze, leszcze, amury, tołpygi, karasie, płocie oraz węgorze. Nie trzeba więc być karpiarzem, aby wybrać się nad owe łowisko. Na łowisku nie jest wymagana karta PZW. A co istotne na miejscu można wypożyczyć sprzęt wędkarski, maty, podbieraki oraz łodzie z kapokami.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-cz-ii-3

Łowisko Brzeżonko

Jest to łowisko Pomorskiego Klubu Karpiowego. Usytuowane jest ono na malowniczym Pojezierzu Kaszubskim w gminie Szemud. Odległość jeziora od Gdyni wynosi zaledwie 30km. Powierzchnia zbiornika wodnego toi 6,25ha. Średnia głębokość wody to około 1,4m, zaś najgłębsze miejsce wynosi 4m. Możemy podziwiać tu przepiękną roślinność jak między innymi trzcinę pospolitą, pałkę szeroko i wąsko- listną i wiele innych. Gatunki ryb jakie występuje w jeziorze to oczywiście karpie i amury oraz liny, szczupaki, krąpie, słonecznice, wzdręgi, jazgarze, leszcze, karasie pospolite, płocie, okonie, jak również węgorze.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-cz-ii-4

Łowisko Tuszynek

Jest to przepiękna woda, która jest rajem dla każdego karpiarza. Co prawda oddalona ona jest od Gdańska około 100km to bez wątpienia warto wybrać się tam na dłuższą, kilku dniową zasiadkę. Powierzchnia wody wynosi 22ha i mieści się tam 7 stanowisk.

Na miejscu do dyspozycji mamy prysznic, toaletę oraz parking. Sama woda natomiast kryje w sobie wiele przepięknych ryb, w tym 12 złowionych i nazwanych okazów, których waga przekroczyła magiczne 20kg.

Na łowisku przez całą dobę obecny jest opiekun wody. Możemy również kupić tam świeżo ugotowane lub mrożone ziarno, kulki, pellet, zanęty itd. Łowisko podzielone jest na sektory, które widocznie oddzielone są markerami. Na tej wodzie istnieje także możliwość wędkowania na stanowiskach wyznaczonych przez opiekuna przy użyciu technik takich jak – feeder, spławik oraz spinning.

lowiska-specjalne-w-okolicy-trojmiasta-cz-ii-5

Niezależnie od tego co potrzebujecie, wszystko na wyprawę wędkarską znajdziemy tu »

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*