Jezioro Smolno & Missisipi

W końcu i nad naszym krajem zawitała przepiękna, wiosenna aura. To idealny okres by wybrać się na zasiadkę karpiową bądź zaplanować wakacyjny urlop. Tym razem pod lupę bierzemy 3 przepiękne wody umiejscowione w województwie zachodniopomorskim – Smolno, Missisipi oraz Missisipi VIP.

1

Łowisko Smolno.
Łowisko Smolno jest rynnowo – wytopiskowym jeziorem, które swoim kształtem przypomina nerkę. Umiejscowione jest ono w gminie Wałcz w województwie Zachodniopomorskim pomiędzy miejscowością Szwecja, a Zdbnice. Powierzchnia tego akwenu wynosi około 17ha, maksymalna głębokość 11 metrów, zaś średnia niecałe 5m.
Linia brzegowa jest średnio rozwinięta. Zachodni brzeg składa się ze stromej skarpy, która pokryta jest przepięknym lasem, natomiast strona południowa jest nieco podmokłym terenem. W północnej stronie zbiornika możemy zaobserwować mało widoczny ciek wodny, który połączony jest z jeziorem Zdbiczno.
Łowisko jest przystosowane dla najbardziej wymagających wędkarzy, bowiem znajduje się tu 5 pomostów, które są w pełni wyposażone. Na każdym z nich znajduje się duży namiot z całym niezbędnym ekwipunkiem.
W wodzie bytuje wiele przepięknych ryb, których waga przekracza 20kg, obecny rekord wynosi 25,300 kg.

2

Łowisko Missisipi.

Łowisko Missisipi jest rynnowo – polodowcowym jeziorem umiejscowionym w wąwozie.Na pierwszy rzut oka akwen wyglądem przypomina rzekę, ma bowiem aż 3,1km długości – stąd też wzięła się jego nazwa. Jest to ciąg 2 połączonych jezior: Studnica i Studniczka.
Położone jest ono na wsi Studniczka w gminie Wierzchowo w województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia tego akwenu wynosi 24ha, maksymalna głębokość 4m, natomiast szerokość maksymalna 140 metrów.
Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, zachodnio – południowy brzeg jest stromą skarpą, porośniętą lasem, natomiast strona północno – wschodnia to głównie teren pagórkowaty z wszelkiego rodzaju zatokami, cyplami w przepięknym zalesionym krajobrazie.
Na jeziorze możemy wyróżnić 8 stanowisk, na stanowiska 1-5 możemy dostać się samochodem, natomiast na pozostałe – 6-8 musimy przeprawić się środkiem pływającym. Na stanowiskach 6 i 7 znajdują się w pełni wyposażone namioty. W wodzie bytuje wiele niezwykle silnych karpi i amurów. Aktualny rekord łowiska wynosi ponad 22kg.
???????

Missisipi VIP
Ostatnie z łowisk to woda dla prawdziwych koneserów. Jezioro umiejscowione jest niedaleko powyżej opisanego jeziora Missisipi. Jest to niezbyt głęboki, 12ha akwen wodny.
W przypadku tego jeziora linia brzegowa jest bardzo mocno urozmaicona.
Pewnie wielu z Was zastanawia się, skąd wziął się drugi człon nazwy łowiska – VIP. Odpowiedź jest bardzo prosta, jest to wyjątkowe jezioro, na którym znajduje się jedynie jeden pomost. Podobnie jak w przypadku poprzednich łowisk, tutaj także znajduje się w pełni wyposażony namiot. W jego wnętrzu znajdują się dwa łóżka oraz fotele, wieszak, stoliki a nawet i kuchnia. Oznacza to, że decydując się na zasiadkę nad tą wodą będziemy tam sami. Jest to idealne rozwiązanie dla fanów samotnych zasiadek w ciszy na łonie przepięknej natury. Obecny rekord łowiska wynosi ponad 19kg.

4

( autor zdjęcia – Karpiolog)

Komentarze

  1. No nie powiem, zdjęcia zachęcają. Szukam właśnie jakiegoś łowiska na jesienny wypad z żoną i córką.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*